Vlajková letecká společnost Malty již od roku 1973.

S flotilou strojů A320-200 a A320Neo operuje lety do destinací v Evropě, do Afriky a na Střední Východ. Z Prahy létá v současné době v letním letovém řádu dvakrát týdně, z Vídně denně. Nabízí kvalitní servis za sympatické ceny, a to jak v economy, tak i v business třídě.


V případě Air Malta je naše kancelář zastoupením pouze pro skupinové rezervace. Individuální a online letenky je třeba řešit s centrálou na Maltě. 


MALTA

Největší ostrov maltského souostroví (které tvoří dále ostrovy Gozo a Comino a tři neobydlené ostrůvky), perla Středomoří, kam každý rok zamíří více než milion turistů. Do roku 1964 patřila Malta pod britské impérium. Úředními jazyky jsou maltština (jediná semitská řeč, která používá latinku) a angličtina.

A jak vznikl vlastní název ostrova? Původ najdeme v řeckém slově "meli", tedy med. Řekové si v dávných dobách oblíbili vynikající místní med a proto podle něj pojmenovali i Maltu. 


Co na Maltě?

Většina pláží na ostrově je sice kamenitých, ale najdou se i krásné písčité (za všechny Golden Bay Beach). Turisté oceňují také vynikající mix kuchyní - od plodů moře, ryb, přes hlemýždě až po speciální saláty, které zdejší obyvatelé zpravidla připravují částečně z čerstvé a částečně z nakládané zeleniny. A samozřejmě, na Maltě nalezneme jedny z nejlepších jazykových škol angličtiny vůbec. 

Na Maltě se ale nebudete nudit ani v zimě. Na ostrově je tou dobou výrazně méně turistů a kromě výuky angličtiny se můžete věnovat i poznávání místní historie, třeba pozůstků megalitických chrámů z mladší doby kamenné. Můžete také navštívit vesnici Pepka námořníka. Ne že by tu přímo žil, ale hraná verze filmu o něj s Robinem Williamsem se na Maltě natáčela. 


Jak se na Maltu dostat?

Jednoduše, s národním dopravcem země, Air Malta! Pohodlně a za dobré ceny z Prahy aktuálně v letním letovém řádu 2x týdně a pokud je Vám bližší letiště ve Vídni, pak na denní bázi. 

Poptávka / rezervace

Vyplňte údaje níže a my se vám ozveme co nejdříve zpět.