Letecká společnost Air Arabia byla založena roku 2003; kromě samotné Air Arabia, která operuje lety do Prahy, existují ještě tři sesterské společnosti - Air Arabia Maroc (hub v Casablance), Air Arabia Egypt (Alexandria) a Air Arabia Jordan (Amman).

Sídlo a hlavní přepravní uzel se nachází na letišti Šardžá ve Spojených arabských emirátech. Jedná se o jednu z nejrychleji rostoucích leteckých společností na světě. Aktuálně operuje spojení do více jak 170 destinací v Asii, Africe a v Evropě. Dne 11.12.2018 bylo spuštěno spojení mezi Prahou a městem Šardžá, v září roku 2019 se přidalo také spojení mezi Vídní a Šardžá.  

Flotila:

Flotila letecké společnosti Air Arabia obsahuje stroje typu Airbus A320 a A321LR. Aktuálně je objednáno více jak 115 dalších nových strojů.

Většina strojů ve flotile není starší jak 5 let.Konfigurace letadel:

Air Arabia nabízí jednu cestovní třídu - Economy. Všechna letadla se však pyšní komfortním prostorem pro každé jednotlivé sedadlo. Z letadel byly odebrány některé řady sedadel a na úkor snížení počtu míst v letadle se zbývající prostor rozdělil do všech zbývajících řad. Air Arabia tak nabízí nadstandardní prostor ve své Economy třídě - 82 cm mezi každou řadou.

Zábavní systém:

Zábavní systém Skytime je k dispozici na všech operovaných letech a je plně zdarma. Na palubě se cestující jednoduše připojí na Wi-Fi spojení, které jim umožní sledovat filmy, seriály či poslouchat hudbu z široké nabídky různých tvůrců (aktuální nabídka je vždy k dispozici na daném letu).


Oblíbené destinace:

Nejoblíbenější destinace pro evropské cestující jsou Spojené arabské emiráty a poté dále s přestupem Kolombo, Salála, Maskat, Goa, Dillí, Bombaj, Káthmándú. Air Arabia aktuálně nabízí spojení do cca 170 destinací.

Věrnostní program:

Cestující si mohou vytvořit registraci do věrnostního programu Air Rewards. Za proletěnou letenku získají nazpět 5% z ceny letenky a 10% z ceny doplňkových služeb nazpět ve formě bodů. 
Body následně může cestující použít na snížení ceny dalších letenek se společností Air Arabia.

Poptávka / rezervace

Vyplňte údaje níže a my se vám ozveme co nejdříve zpět