Vlajková letecká společnost Malty

S flotilou 8 strojů A320Neo operuje KM Malta Airlines lety do 17 destinací v Evropě. Z Prahy létá v současné době v letním letovém řádu třikrát týdně, z Vídně disponuje denním spojením. KM Malta Airlines nabízí kvalitní servis za sympatické ceny ve dvou cestovních třídách Economy a Business s celkovým počtem míst 168 z čehož až 36 míst může být v kategorii Business.

V případě KM Malta Airlines je naše kancelář zastoupením pouze pro skupinové rezervace. Individuální a online letenky je třeba řešit s centrálou na Maltě. 


MALTA

Největší ostrov maltského souostroví (které tvoří dále ostrovy Gozo a Comino a tři neobydlené ostrůvky), perla Středomoří, kam každý rok zamíří více než milion turistů. Do roku 1964 patřila Malta pod britské impérium. Úředními jazyky jsou maltština (jediná semitská řeč, která používá latinku) a angličtina.

A jak vznikl vlastní název ostrova? Původ najdeme v řeckém slově "meli", tedy med. Řekové si v dávných dobách oblíbili vynikající místní med a proto podle něj pojmenovali i Maltu. 


Co na Maltě?

Většina pláží na ostrově je sice kamenitých, ale najdou se i krásné písčité (za všechny Golden Bay Beach). Turisté oceňují také vynikající mix kuchyní - od plodů moře, ryb, přes hlemýždě až po speciální saláty, které zdejší obyvatelé zpravidla připravují částečně z čerstvé a částečně z nakládané zeleniny. A samozřejmě, na Maltě nalezneme jedny z nejlepších jazykových škol angličtiny vůbec. 

Na Maltě se ale nebudete nudit ani v zimě. Na ostrově je tou dobou výrazně méně turistů a kromě výuky angličtiny se můžete věnovat i poznávání místní historie, třeba pozůstků megalitických chrámů z mladší doby kamenné. Můžete také navštívit vesnici Pepka námořníka. Ne že by tu přímo žil, ale hraná verze filmu o něj s Robinem Williamsem se na Maltě natáčela. 


Jak se na Maltu dostat?

Jednoduše, s národním dopravcem země, KM Malta Airlines! Pohodlně a za dobré ceny z Prahy aktuálně v letním letovém řádu 3x týdně a pokud je Vám bližší letiště ve Vídni, pak na denní bázi. 

Poptávka / rezervace

Vyplňte údaje níže a my se vám ozveme co nejdříve zpět.